Банки України

Новини

Будучи поручителем за кредитом у своїх знайомих чи родичів, у разі погіршення матеріального становища, поручитель може відмовитися від покладених на себе зобов’язань. Однак це можна зробити тількиза згодою позичальника і наявності нової кандидатури на дане місце. Як же відбувається процедура заміни поручителя?

У статті 367 ЦК «Про припинення поруки», на жаль, не передбачений рання відмова від поручительства, який пов’язаний із зміною финсостояния гаранта або небажанням останнього їм залишатися. Таким чином, оформлення відмови від поручительства для кожного конкретного кредиту може бути дозволено тільки після одночасного згоди банку, позичальника та кредитного комітету позикодавця. Кожна заява про зміну поручителя розглядається індивідуально. Як правило, це досить серйозна процедура, і банки не дуже охоче її реалізують.

Як знімається відповідальність з поручителя? Поручитель повідомляє банк і позичальника про бажання припинити дію договору про поручительство за його ініціативою, при цьому чітко обгрунтовує ті причини, через які він прийняв дане рішення. Поручитель також може самостійно запропонувати інший (альтернативний) варіант вирішення даної проблеми.

  ф'ючерси

Якщо кредитополучатель Не проти заміни поручителя, то він повинен подати запит на заміну гаранта, главі кредитного комітету банку. Додатково прикласти до нього документи, які можуть знадобитися при розгляді цього питання (заява гаранта про розірвання угоди про поручительство, заново заповнену форму заявки, паспорт і копія паспорта нового гаранта, а також документи, що відображають стан фінансів претендента на статус поручителя і т.д. )

Після цього збирається засідання кредитного комітету, на якому розглядається питання заміни поручителя і, у разі позитивного рішення починається процедура переоформлення зобов’язань по кредиту, взятих на себе однією людиною, на іншого гаранта. Потім оформляється і підписується нова поручительських угоду, з новим поручителем і, можливо, якесь додаткову угоду з кредитоотримувачем за договором позики.

Щоб бути впевненим, що після розриву договору про поруку вас не змусять відповідати «за чужі гріхи», ви повинні отримати від банку документ, що підтверджує припинення будь-яких відносин між гарантом і банком. Даний документ може бути виданий у вигляді додаткової угоди, або у вигляді простого повідомлення про «розрив» договору поруки. Часто саме документ, що повідомляє про те, що раніше покладена відповідальність з поручителя по конкретному кредиту анульована, більша кількість банків «забувають» видати уже колишньому поручителя.

  Шахраї з ощадбанку - Особисті фінанси РБК

Відмова в заміні поручителя

В принципі, відмовити в заміні поручителя по кредиту, банк вам не може, але є пару ситуацій, коли поручитель може опинитися «в полоні» у банківських працівників. Тобто кредитор таки залишить даного представника позичальника без звільнення останнього від зобов’язань, покладених на нього відповідно до умов договору про поруку. Це відбудеться якщо:

Поділитися посиланням

Також читайте

Коментарі

Захочеш комусь допомогти, вмовлять стати поручителем, а потім сам потрапляєш у кабалу. Позичальник все «повісить» на нього і ухилиться від погашення боргу. А навіщо банку змінювати поручителя, раз вже є той, з кого все і вимагати!

  Що робити, якщо у вас з'явився кредит, який ви не брали у фінансовій установі.

Заміна поручителя — дуже мало ймовірний і складний процес. банк повинен отримати згоду нового поручителя і перевірити його матеріальне становище. Але нова людина обов’язково задасть собі питання: чому потрібно звільнити від цього обов’язку наявного поручителя. Відповівши на нього, він швидше за все, теж відмовиться.

Альманахи

Теги блогу

Маленька мозаїка

Про що говорять

Новини партнерів

Знаходять:

  • відмова від поручительства
  • як зняти поручителя по валютному кредиту
  • відповідальність поручителя позики
  • За що відповідає поручитель по кредиту
  • поручительство по кредиту відмова
  • як зняти поруку
Categories: Без рубрики

Comments are closed.