Банки України

Новинка

Новини компанії

Яким чином банки запитують інформацію в БКІ

При оформленні позичальником свого першого кредиту, серед всіх банків формується його індивідуальна кредитна історія.Будь-яку кредитну історію можна відшукати в БКІ. БКІ — це комерційна організація, яка зберігає і збирає інформацію про позичальників. При оформленні у банку позичальник підписує документ, в якому вказується, що він дає свою угоду на виліт своїх даних в БКІ з наміром дізнатися, чи мали місце інші кредити, чи є діючі кредити, кількість погашених кредитів, наявність прострочень, наявність штрафів або дострокового погашення . Вся ця інформація дає банку зрозуміти, з яким клієнтом вони мають справу, чи варто йому видавати кредит. Якщо позичальник не підходить банку, він має право відмовитись в наданні кредиту.

На даний момент послугами БКІ користується все менше і менше банків. Викликано це тим, що банки мають вдосконалені програмні забезпечення, що дозволяють оформляти запити в автоматичному режимі, що дозволяє не використовувати послуги БКІ. Коли потенційний позичальник вносить особисті дані в базу банку, оформляється автоматичний запит в БКІ, де зберігатимуться його КД. Коли працівник відправляє паспортні та особисті дані позичальника, він через невелику кількість часу отримує з БКІ відповідь, в якому знаходяться дані щодо кількості кредитів, їх суми, строків видачі кредиту, також там можна знайти наявність дострокових погашень, штрафів і прострочень.

Варто звернути увагу і на те, що кредитна історія не завжди грає найважливішу роль. При оформленні стандартного споживчого кредиту КІ позичальника дуже сильно впливає на те, чи буде видаватися кредит позичальнику чи ні, адже в разі неспроможності клієнта банк може втратити гроші. Якщо ж брати до уваги іпотеку, кредит на автомобіль, то тут на видачу кредиту КІ позичальника впливає менше, тому що з наданням заставного майна банківська установа має право забрати це саме майно на свою користь, у разі непогашення кредиту.

  Що буде восени з доларом і євро - Різне - Каталог статей - Міжнародні перевезення негабаритних вантажів

Для клієнта банку, що виступає в ролі позичальника, буде важливо мати позитивний характер кредитної історії, тому що такому клієнтові банк буде тільки радий. Перевіривши кредитну історію позичальника, вони зможуть відзначити для себе погашення позики достроково, відсутність заборгованостей, відсутність штрафів і всього іншого. Загалом, будь-яка людина — коваль свого щастя. У разі наявності позитивної КІ, банк може надати будь-які додаткові можливості або послуги.

У зворотному випадку, за наявності негативного характеру КІ, банк може відмовити клієнту. Але останнім часом все частіше і частіше зустрічаються моменти, коли банк «вислуховує» клієнта і довіряє йому кредит. Позичальник, звичайно, свою історію за кредитами не змінить на протилежну, але підправити її в кращу сторону — так.

Як тільки був оформлений перший кредит позичальником, позичальник має свою власну кредитну історію, яка міняє свою форму вже в БКІ. Банк передає інформацію про позичальника в БКІ, отримавши відомості про позичальника та надаючи йому кредит.

У даних повідомленнях несеться інформація щодо терміну кредиту, суми кредиту, графік з погашеними боргами позичальника, наявність або відсутність прострочень, штрафів, дострокового погашення. При наступних зверненнях цього ж позичальника банк знову в обов’язковому порядку буде направляти запит в БКІ з метою дізнатися про його кредитної історії. Якщо ж там буде знаходитися інформація про позитивну КІ, то банк, природно, видасть йому кредит.

Скорочується час розгляду кредитної заявки. Умови видачі кредиту будуть більш підстроєні під клієнта. У деяких випадках банк навіть надає занижені відсоткові ставки за кредитом. Ощадбанк уже не перший рік підтримує клієнтів, що обслуговуються у них, виплатили кредит без прострочень, штрафів та схожих проблем, заниженими процентними ставками по кредиту та іншими можливостями.

  Які банки скуповують монети :: банки приймають рідкісні монети :: Фінанси ::: як просто зробити все

Якщо ви хочете бути впевненим у своїй сумлінності, ви маєте право 1 раз на рік подати безкоштовний запит і дізнатися стан своєї КД. Щоб зробити це, потрібно направити свою заяву в БКІ з проханням про видачу своєї КД. У цьому випадку БКІ не може відмовити клієнту, вона зобов’язана надати її протягом десяти робочих днів. У КІ ви можете виявити «діру» через те, що банки запізнюються з наданням інформації історії кредиту. Звичайно, при оформленні чергового кредиту через це можуть виникнути деякі проблеми. Щоб уникнути неприємних ситуацій, потрібно зберігати всі чеки та платіжні документи, щоб у разі запитань можна було пред’явити їх у банку як доказ про погашення кредиту.

Всі люди, які мають громадянство нашої країни, а ще юридичні особи, які мають роботу на даній території, мають право на вивчення виключно своєю КД. Якщо ж комусь потрібна чужа кредитна історія, то переглянути її можна з письмової угоди власника, один з таких документів потрібно підписувати при оформленні кредиту в банку.

Кредитні історії з’явилися в нашій державі в 2005 році. Саме з того моменту накопичується інформація по кожному позичальнику щодо його кредитів і того, як вони обслуговувалися. У КІ знаходиться і потрапляє вся інформація про кредити: повне погашення, дострокове погашення, порушення з боку позичальника або банку.

Кожен позичальник у Салаваті, Стерлітамаці, Ішимбай, та Уфі має кредитну історію, що складається з трьох основних частин. У першій титульній частині знаходиться ідентифікаційна інформація про власника (ІПН, П.І.Б., паспортні дані, і т.д.) До титульної інформації є доступ у ЦККІ власника, а також будь-якого банку з дозволу клієнта .

  Італійські карабінери вилучили фальшиві держоблігації США на суму 6 трлн доларів (Новина)

ЦККІ (Центральний каталог кредитних історій) є спеціальною системою пошуку серед кредитних історій. Цей каталог може уточнити, в якому або яких саме БКІ міститься інформація щодо конкретної особи.

Друга частина КІ містить у собі повну інформацію щодо кредитів клієнта, суми кредитів, їх термінів, рівень якості обслуговування, відсутність або ж наявність дострокових погашень і прострочень. Ця частина — основна серед усіх трьох. Доступ має до неї сам позичальник, а також банк з письмового дозволу клієнта.

Третя частина кредитних історій є прихованою для всіх, крім позичальника. Доступ до неї, природно, є тільки у самого позичальника. У ній можна знайти всіх кредиторів клієнта, всі запити по КІ, де буде вказано, хто її запитував. Цю інформацію може запросити тільки суд.

Поширилася легенда про те, що крім банків до КІ доступу немає ні в кого. Це помилкова думка. Доступ має право оформити будь-яка юридична особа, але для оформлення доступу потрібно підписати договір з БКІ. Кількість запитів у БКІ збільшується з кожним днем. Кредитними історіями також цікавляться ломбарди, окремі мережі, що займаються торгівлею, мікрофінансові структури.

Можливість вивчення кредитної історії клієнта є буквально у кожній організації. Але зробити можна це лише маючи письмову згоду самого власника даної КД. Без цього БКІ не видаватиме інформацію.

Знаходять:

  • БКІ
  • БКІ Україна
  • бкі україни
  • перевірити чужу кредитну історію
  • які банки не співпрацюють з бкі
Categories: Без рубрики

Comments are closed.