Банки України

ПЕНСІЯ

БІЗНЕС

РОБОТА

СТРАХУВАННЯ

ТРАНЗИТ

Реклама

Пенсія

Партнери

Якщо долар продовжить падати, значить криза повертається

Найбільшу економіку світу продовжує «трусити» на тлі сильного бюджетного дефіциту і нарощування державних боргів. Здавалося б, ще вчора Америка наполягала на своєму праві повністю контролювати світові фінанси — а сьогодні довіра до стійкості Штатів стрімко падає, а разом з ним «пікірує» і курс долара.

Ось і вчора американська валюта в черговий раз оновила свої цінові досягнення. По відношенню до євро курс долара досяг історичного мінімуму за останні 2 роки, а по відношенню до валютного кошика його вартість не опускалася так низько протягом 3-х років. Ще кілька популярних у світі національних грошових одиниць також значно подорожчали на тлі долара. Як вважають експерти міжнародного агентства Bloomberg, це було пов’язано з оголошеня даних про динаміку цін на житло в США: вони впали, і якоюсь мірою це відображає зміну рівня «рентабельності» долара.

Втім, основним чинником падіння курсу американської валюти називають прогресуючий зростання ринку цінних паперів і прискорення економічної активності в загальному. Сюди ж можна додати досить завидну звітність багатьох найбільших компаній, яка також свідчить про відновлення економічного розвитку, підвищення рівня інфляції і подорожчання сировини. На перший погляд, картина складається більш ніж оптимістична, проте «Відрадний» останніх подій не варто переоцінювати. Як вважає Валерій Дмитрієв, аналітик «БКС Експрес» , незабаром ситуація стане аж надто схожою на передкризовий період в 2007-2008 рр..

«Кількісне пом’якшення» (QE) — вкидання грошей в економіку з метою підштовхнути інфляцію і тим самим спровокувати економчісекій зростання. Програма QE запускалася в Сполучених Штатах двічі: у вересні 2008-го (по червень 2009-го) і у вересні 2010-го.

  Платіжні карти. Отримати віртуальну карту, відкрити картковий Gold рахунок або розблокувати картку юніора - ПриватБанк - Ваша точка опори!

— Поки американські фінансові власті проводять політику «кількісного пом’якшення», долар буде слабшати по відношенню до інших валют, особливо до «товарним», таким як рубль. Здешевлення долара супроводжується зростанням цін на сировину, що призводить до серйозного зміцнення курсів валют у сировинних країнах, у тому числі і в Росії, і, як наслідок, розкручування інфляції. Чим все це може закінчитися, ми прекрасно бачили в 2007-2008 роках.

Однак, навчені гірким досвідом, багато держав вже зараз намагаються перешкодити зростанню інфляції і надмірного зміцнення національних валют. Навряд чи ситуація, що склалася на світових ринках, буде носити довгостроковий характер. До кінця I півріччя Федеральна Резервна система США завершує програму «кількісного пом’якшення», що може викликати корекцію (зростання) долара проти більшості валют.

Що стосується суто російського ринку, на цьому тижні долар пробивав важливий психологічний і технічний рівень в 28 рублів. Проте близько цього значення сходиться маса ліній підтримки як короткострокового, так і довгострокового характеру, які в змозі стримати зміцнення рубля або затримати його. З технічної точки зору, долар навряд чи просяде нижче 27,20 — 27,30 руб., Але поки короткострокова спадна тенденція залишається сильною.

На замітку

Якраз на тлі різкого падіння долара міжнародне агентство S & P оголосило про те, що знижує прогноз по суверенному рейтингу США. Аналітики засумнівалися в тому, що уряд Обами здатне розробити ефективну програму скорочення бюджетного дефіциту, а без неї країна в найближчі роки може почати скочуватися до дефолту. Було б логічно припустити, що саме після цього комерсанти різко втратили інтерес до американських грошей: адже тепер США офіційно визнані не найнадійнішим позичальником, яким були раніше. Однак цього разу долар почав своє піке незалежно від виступу S & P і остаточно «просів» з помітною затримкою.

  кредитування малого середнього бізнесу кредит під заставу квартири іпотека Київі кредитний брокер бізнес Київ іпотечний

— Насправді, зниження прогнозу за рейтингом США всього лише співпало зі «знаковим» подією, та й то тільки на російському валютному ринку, — підтверджує Дмитрієв, вказуючи на рекордне зниження курсу долара до рубля на початку тижня. — Втім, не можна не відзначити, що рішення рейтингових агентств в останні роки носили відстається характер і, як правило, з’являлися до моменту завершення тенденції. Виходячи з цього, можна порадити власникам кількох валют поступово скорочувати їх частку в портфелі, а доларові активи, навпаки, накопичувати.

До слова, до моменту написання цього матеріалу американська валюта дійсно вже почала потихеньку дорожчати. У п’ятницю курс долара на ММВБ виріс на 8 копійок і склав 27,9813 руб., Євро ж, навпаки, впав — на 2 копійки до 40,7771 руб.

Матеріали по темі:

Партнери

Тільки зараз по телевізору Центрбанк сказав, що потрібно боротися зі зміцненням національної валюти (рубль). Цікаво, вони там всі дебіли? Чи їм Штати зарплату платять? А взагалі логічно, з утворенням поборолися, промисловість гримнули, с \ г теж перемогли … Долар падає, навіщо тоді всі ці фонди стабілізаційні розміщувати в доларах і цінних паперах ймовірного супротивника? А? Економіку США добровільно .. Показати повністю РФ підтримує? Мабуть за такі рішення Штати добре окремим товаришам платять.

У нашій ситуації-тільки це і залишається! Хоча у кого скуповувати … Якщо тільки американські, так вони заваляться і все — тютю грошики! Вони там вже продумали напевно як їх бірж не звалитися: інші валюти брали? Невже і вони платять данину з прибутку? і в яких грошах? — у доларах напевно (а що надрукував і плати скільки влізе)! Немає виразно .. Показати повністю американські, зваляться все одно, але хоч замість грошей на пам’ять паперу залишаться! А от інші акції у інших країн купувати на долари зараз-це негарно, завалиться ж теж, але вже як би не через США, а через нас!! Хоча в кризі всі знають винні тільки вони і жадібність наших олігархів (як би не втратити папірці за які «продали Батьківщину» і поки на них є попит який-ніякий на море валятись (адже теж не працюють — гроші отримують за те, що у них море і т.д.) …

  Експерти радять, в якій валюті збирати гроші

Давайте будемо поважати один одного і сайт, на який Ви і інші читачі приходять поспілкуватися і висловити свої думки. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти коментарі або частину коментарів, якщо вони не відповідають даним вимогам.

Редакція залишає за собою право публікації окремих коментарів в паперовій версії видання або у вигляді окремої статті на сайті www.aif.ru. Ви також можете спілкуватися один з одним, завівши собі щоденник на blog.aif.ru.

Останні статті розділу ЕКОНОМІКА

Низькі ціни на новобудови Москви

Вигідно купити квартиру в Київі

Регіони AIF.RU

Консультанти

Реклама

Реклама

Запитання Відповідь

Партнери

Categories: Без рубрики

Comments are closed.