Банки України

У цьому розділі:

Іпотека і кредит: що робити, якщо банк змінює умови договору?

У кризу багато позичальників були шоковані, отримавши від свого банку листа з вимогою достроково погасити кредит.Деякі банки в односторонньому порядку підвищували процентну ставку або міняли інші умови з виплати кредиту. Як діяти позичальникові в такій ситуації?

Зміст

Зміна процентної ставки «> Зміна процентної ставки ^

Перш за все, треба уважно читати умови кредитного договору, особливо те, що написано дрібним шрифтом. Згідно зі ст. 310 Цивільного кодексу РФ, одностороння зміна умов договору можливе лише в окремих випадках, встановлених законом або договором. Закон «Про банки і банківську діяльність» уточнив цю норму, встановивши заборону на одностороння зміна процентної ставки за кредитом «за винятком випадків, передбачених федеральним законом або договором з клієнтом».

Таким чином, банк має права збільшити процентну ставку за кредитом, якщо це передбачено договором. І в кризу багато банків стали включати такий пункт у договір. Особливо страждають іпотечні позичальники, оскільки зобов’язання по іпотеці можуть тривати не один десяток років, і банкіри намагаються убезпечити себе від можливих економічних потрясінь і стрибків курсів валют. Якщо ж у договорі такого пункту не передбачено, а банк надіслав вам лист з пропозицією підписати додаткову угоду до кредитного договору про зміну умов кредиту, цей лист можна спокійно ігнорувати.

  Інтернет магазин сучасного одягу - інтернет магазин спортивного одягу reebok

Відносини банку і позичальника при споживкредит регулюються не тільки федеральним законом «Про банки і банківську діяльність», але і ФЗ «Про захист прав споживачів». Згідно з пунктом 1 ст. 16 цього Закону, умови договору, що ущемляють права споживача в порівнянні з правилами, встановленими законами або іншими правовими актами РФ у сфері захисту прав споживачів, визнаються недійсними. Таким чином, навіть за наявності відповідної умови в договорі, банк не має права змінювати процентну ставку та інші умови споживчого кредиту.

Вимога про дострокове погашення «> Вимога про дострокове погашення ^

У кризу ціни на житло впали, і банкіри занепокоїлися про забезпечення застави по іпотеці. Деякі позичальники отримали від банків листи з вимогою про дострокове погашення іпотечного кредиту. Однак згідно зі ст. 33 закону «Про банки і банківську діяльність», така вимога законно лише при порушенні позичальником зобов’язань за кредитом і тільки якщо це передбачено договором. Список порушень передбачений законодавством:

Раніше в цьому списку були й інші пункти: втрата позичальником роботи і поява у нього нових фінансових зобов’язань (кредити, аліменти), але у вересні 2011 р. Вищий Арбітражний суд у своєму огляді судової практики визнав це незаконним. Банки не мають права вимагати дострокового погашення кредиту, якщо фінансове становище позичальника погіршилося, і в будь-яких інших випадках, крім перерахованих вище.

  Банки зменшили відсотки - Новини Економіки.

Заміна застави «> Заміна застави ^

Однак, якщо ринкові ціни на житло впали, і ваша нерухомість (застава за іпотекою) подешевшала, банк має право вимагати надати додаткове забезпечення по кредиту. Але знову ж — тільки якщо в кредитному договорі прописано таку умову і передбачені санкції за відмову (оскільки законодавство в цьому випадку ніяких покарань для позичальника не передбачає). А ось вимагати замінити предмет застави, згідно зі ст. 345 ЦК РФ, банк може лише в 2 випадках: якщо цей предмет знищено чи пошкоджено. На щастя, з нерухомістю це трапляється рідко.

Ще одна надзвичайна ситуація — банкрутство банку — ніяк не позначається на становищі позичальника. Право отримувати виплати по кредиту перейдуть до нового власника заставної, але всі умови кредитного договору збережуться в силі. Новий кредитор повинен сам повідомити позичальника про те, як той повинен проводити платежі (адреси відділень та номер рахунку). Поки позичальник не отримав таке повідомлення, він має право перераховувати платежі за старими реквізитами.

Залишаючи коментар до опублікованих матеріалів, що не авторизувавшись або не зареєструвавшись, система зробить автоматичне створення свого профілю. Система пришле на вказану Вами адресу електронної пошти дані для входу: ваші логін і пароль. Після реєстрації Ви зможете створити повнофункціональний профіль користувача і використовувати всі інтерактивні функції порталу. Для продовження необхідно ввести слово з малюнка.

  Як користуватися кредитною картою Ощадбанку - правила користування.

Додаткові матеріали / Обговорення

Розділи

Оновлення на сайті:

Новини

Документи

Види і терміни дії проїзних квитків ГУП «Московський метрополітен», ГУП «Мосгортранс» для проїзду на наземному міському пасажирському транспорті загального користування міста Москви, Московському метрополітені і Московської монорельсової транспортній системі, що підлягають продажу з 1 по 31 січня, з 1 лютого по 1 квітня і з 2 квітня

№ 706-ПП від 07.12.2013 Про проїзних квитках на наземному міському пасажирському транспорті загального користування міста Москви, Московському метрополітені і Московської монорельсової транспортній системі

Обговорення

Використання редакційних матеріалів резрешается тільки при установці активного гіперпосилання на сайт (http://molnet.ru/) поряд з опублікованим матеріалом, для друкованих видань — з формулюванням «за матеріалами інтернет-порталу МОЛНЕТ.РУ»

Знаходять:

  • вимоги про дострокове погашення боргу Умови споживчого кредитування Платінум банк
Categories: Без рубрики

Comments are closed.